|
НОЩ
Тази нощ месец млад караули -
в снежни бездни той пламнал блести.
Разгърнете се, весели улици!
Бяла нощ над земята шуми.
Дали с бързи шейни да пътуваме,
да гърмя ли от болка в нощта?
Аз не зная, не зная - отплувайте,
бурни улици, снежни къщя!
Искам кроткия мир на полетата,
в снежна, бяла земя да вървя,
във кръвта ми да удрят звънчетата,
и под мене да пее снега.
Няма шум, няма къщи и улици,
само ясно, безкрайно поле,
аз вървя, месец млад караули
и снегът чист и светъл расте.
върни се | съдържание | продължи
|